Дастурий маҳсулотларимиз халқаро кўргазма иштирокчилари томонидан эътироф этилди
28 -30 апрель кунлари Тошкент шаҳрида “ИННОПРОМ. Марказий Осиё” халқаро саноат кўргазмаси бўлиб ўтди. Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳамда Россия Федерацияси Саноат ва савдо вазирлиги ҳамкорлигида ташкил этилган ушбу нуфузли тадбирда элликдан ортиқ хорижий ва юздан ортиқ маҳаллий компания тўқимачилик, энергетика, фармацевтика, қишлоқ хўжалиги, ИТ технологиялари йўналишидаги илғор технологик ечимлар, замонавий ускуналар ва тайёр маҳсулотлари билан иштирок этди.
Бешинчи бор ташкил этилган халқаро саноат кўргазмаси иштирокчиларга ўз маҳсулот ва хизматларини халқаро миқёсда намойиш этиш, янги ҳамкорлар топиш ва экспорт географиясини кенгайтириш имконини тақдим этди. Бу тадбир орқали маҳаллий компаниялар ўз маҳсулотларини бошқа бозорларга олиб чиқиш, янги технологиялар билан танишиш ва рақобатбардошлигини ошириш имконига эга бўлишди.
“Униcон Софт” компанияси ҳам ўзининг иккита дастурий маҳсулоти билан кўргазмада қатнашди. Ўзбекистон Республикаси Рақамли технологиялар вазирлиги томонидан ташкил этилган стендда компаниямиз томонидан ишлаб чиқилган “edo.ijro.uz”  ягона идоралараро электрон ҳужжат айланиш тизими ҳамда УзФаcе тизимларининг ўзига хосликлари ҳақида кўргазма иштирокчиларига атрофлича маълумот берилди.
Ўзбекистон Республикаси Сенати ва Қонунчилик палатаси, Олий Мажлисининг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (Омбудсман) ва Бизнес-омбудсман, Вазирлар Маҳкамаси ҳамда барча вазирлик ва идоралар, шунингдек, маҳаллий давлат ҳокимияти органлари фаолиятига тўлиқ жорий қилиниб, умумий экотизим доирасида электрон ҳужжат алмашиш жараёнлари амалга ошириб келинаётган “edo.ijro.uz” ягона идоралараро электрон ҳужжат айланиш тизими ходимларнинг ҳужжатлар билан ишлаш жараёнларини тўлиқ рақамлаштириш, хусусан, барча турдаги ички ҳужжатлар (буйруқ, билдирги, фармойиш, баён, чора-тадбирлар, йўл хариталари, назорат режалари ва бошқалар) ишлаб чиқиш, келишиш, тасдиқлаш жараёнлари тўлиқ электрон кўринишда амалга ошириш ҳамда уларни ижросини назорат қилиш, тизимдан исталган жойдан туриб ва исталган воситадан (мобил, ноутбук) фойдалана олиш имкониятларини тақдим этади.
Бугунги кунда жамоат жойлари, стадион ва павилёнлар, банк ва йирик савдо мажмуаларида синовдан ўтказилаётган “УзФаcе” тизими эса фуқароларни масофавий биометрик идентификация қилиш, бу орқали жамоат хавфсизлигига таҳдидлар ҳамда жиноятчиликнинг олдини олиш имконини бермоқда.
Компаниямиз томонидан ишлаб чиқилган дастурий маҳсулотлар халқаро кўргазма иштирокчиларининг эътирофига сазовор бўлди.

Our Software Solutions Recognized by International Exhibition Participants
From April 28 to 30, the city of Tashkent hosted the international industrial exhibition “INNOPROM. Central Asia.” This prestigious event was organized through the collaboration of the Ministry of Investments and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Industry and Trade of the Russian Federation. The exhibition brought together more than fifty international and over one hundred local companies, showcasing cutting-edge technological solutions, modern equipment, and finished products across various sectors including textiles, energy, pharmaceuticals, agriculture, and information technology.
Held for the fifth time, this international industrial exhibition offered participants a valuable platform to present their products and services on a global scale, establish new partnerships, and expand their export reach. It also enabled domestic companies to explore new markets, discover emerging technologies, and strengthen their competitiveness.
Unicon Soft was among the exhibitors, presenting two of its innovative software products. At the booth organized by the Ministry of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan, our company introduced the unique features of “edo.ijro.uz” — the Unified Interdepartmental Electronic Document Management System — and UzFace.
The “edo.ijro.uz” system has already been fully implemented across the activities of the Senate and Legislative Chamber of the Republic of Uzbekistan, the Ombudsman for Human Rights, the Business Ombudsman, the Cabinet of Ministers, all ministries and agencies, as well as local government authorities. Operating within a unified digital ecosystem, the system facilitates complete digitization of document workflows, including the creation, coordination, and approval of all types of internal documents (orders, notices, directives, protocols, action plans, roadmaps, control schedules, and more). It also enables tracking of execution and offers full remote access via any device, including mobile phones and laptops.
The UzFace system — currently being piloted in public spaces, stadiums, pavilions, banks, and large shopping centers — allows for remote biometric identification of citizens, thereby enhancing public safety and helping prevent criminal activity.
Our software solutions generated strong interest and were highly praised by participants of the international exhibition.