Жаҳон банкининг «Tajikistan Digital Foundations» лойиҳаси доирасида Тожикистон Республикаси давлат бошқаруви органлари вакилларидан иборат делегация давлат бошқарувини рақамлаштиришга қаратилган илғор GovTech ечимлари билан танишиш ҳамда тажриба алмашиш мақсадида «Unicon Soft» компаниясига ташриф буюрди.
Aйтиш жоизки, «Unicon Soft» компанияси бунгача ҳам қардош мамлакат давлат секторини рақамлаштириш йўлида бир қатор муҳим лойиҳаларни амалга оширган. Тожикистонда муваффақиятли ишлаб турган Ягона электрон ҳужжат айланиши, Норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар лойиҳаларини келишиш, Ижро интизоми назорати, фуқаролар мурожаатлари билан ишлаш тизимлари, Электрон шартномалар платформаси ва Ягона идентификация тизими каби йирик лойиҳалар давлатлараро муваффақиятли ҳамкорликнинг ёрқин натижасидир.
Бу галги ташриф ҳам жуда самимий ва ишчан руҳда ўтди. Ташриф давомида делегация аъзоларига компаниямизнинг давлат бошқаруви соҳасини трансформация қилиш, қоғозбозликни камайтириш ва жараёнлар хавфсизлигини таъминлашга хизмат қилувчи энг сара дастурий маҳсулотлари тақдимот қилинди. Хусусан, Ўзбекистонда қоғоз сарфини ва бюрократик тўсиқларни кескин камайтиришга хизмат қилаётган, давлат идоралари ўртасидаги интеграцияни таъминловчи ечимлар, бошқарув ва таҳлил жараёнларида сунъий интеллект имкониятларидан унумли фойдаланиш, рақамли маълумотлар алмашинувида хавфсизликни таъминлаш, масалалари меҳмонларда кўпроқ қизиқиш уйғотди.
Учрашув давомида Тожикистон делегацияси вакиллари ўзларини қизиқтирган барча саволларга компаниямиз раҳбарияти ва мутахассисларидан батафсил жавоб олишди.

Within the framework of the World Bank's "Tajikistan Digital Foundations" project, a delegation comprising representatives of public administration bodies of the Republic of Tajikistan visited Unicon Soft LLC to get acquainted with advanced GovTech solutions aimed at digitalizing public administration and to exchange experience.
It is worth noting that Unicon Soft LLC has previously implemented a number of important projects towards digitalizing the public sector of the brotherly country. Major projects successfully operating in Tajikistan, such as the Unified Electronic Document Management, Coordination of Draft Regulatory Legal Acts, Monitoring of Executive Discipline, Citizen Appeals Management Systems, Electronic Contracts Platform, and the Unified Identification System, are bright results of successful interstate cooperation.
This visit also took place in a very warm and business-like atmosphere. During the visit, the delegation members were presented with the company's finest software products designed to transform public administration, reduce paperwork, and ensure process security. In particular, the guests showed great interest in solutions that ensure integration between government agencies and drastically reduce paper consumption and bureaucratic barriers in Uzbekistan, the effective use of artificial intelligence capabilities in management and analysis processes, and ensuring security in digital data exchange.
During the meeting, the representatives of the Tajikistan delegation received detailed answers to all their questions from the management and specialists of our company.